Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/bruckler.eu/bruckler.eu/templates/sollialite2/slideshow.php on line 18
image1
image2
image3
image4
image5

Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/bruckler.eu/bruckler.eu/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Recenze


 

momus.hu Verdi – Don Carlo, ND Praha
"Jiří Brückler při svém mládí ukázal, že má jeden z nejkrásnějších českých barytonů, jeho hlas je příjemné barvy a bude zajímavé ho v budoucnu sledovat."
 ( Lajos Heiner, 24. 4. 2013, momus.hu - maďarský časopis o klasické hudbě )

 


  

Opera Slovakia  Verdi – Don Carlo, ND Praha
Najslabším článkom z hlavných postáv bol mladý (a to je práve ta najzásadnejšia chyba) predstaviteľ titulnej postavy Dona Carla. Ťažko mi je odsudzovať ho úplne, pretože bolo cítiť, že svoj potenciál má, no v nedeľu ukázal skôr svoje rezervy než svoj talent, k čomu mohla dopomôcť aj zákerná premiérová nervozita, ale jednoznačne i príliš mladý vek. To zas neplatilo o Brücklerovi v roli Dona Rodriga. Spevák s rokom narodenia 1984 porazil prírodno-operné zákony a v mimoriadne mladom veku podal mimoriadne vydarený výkon so zaváhaniami, aké mu môžu závidieť (hoci to znie protirečivo) aj skúsení harcovníci.
(  Róbert Veselý, 19. 4. 2013, Slovenský operný portál Opera Slovakia.sk )

 


  

Hudební rozhledy  Verdi – Don Carlo, ND Praha
Charakterově jasného Rodriga ztvárnil o prvé premiéře Vladimír Chmelo, druhá patřila mladému Jiřímu Brücklerovi, který dostál těžkému úkolu a sympaticky potvrdil zřetelný pěvecký růst.
(  Anna Šerých, Hudební rozhledy 05/13, 2013 )

 


 

Hospodářské noviny   Verdi – Don Carlo, ND Praha
…zato mladičký český barytonista Jiří Brückler, který výborně zpívá Rodriga, zvládá hlas velmi dobře a má před sebou jistě pěknou kariéru.
 ( Petr Veber, 6. 4. 2013, Hospodářské noviny )

 


 

opera plus   Leoncavallo – Pagliacci (Komedianti) with José Cura,  MHF Český Krumlov
…akustika na Českokrumlovské točně je u jednotlivých výjevů rozdílná. Rezonanční odraz jako v divadle zde hlasy tolik nenacházejí a mohou se tak zdát subtilnější než v reálu divadla. Krom Josého Cury jsem všechny účinkující viděl v jejich rolích v divadle, ba i několikrát, proto mám akusticky celkem srovnání. Nejméně, kupodivu, se rozdíl jevil u výborného Silvia Jiřího Brücklera. Byl stejně přesvědčivý, znělý a kultivovaný jako v prostoru divadla, ba výšky se mi zdály ještě jistější a plnější.
 ( Jiří Fuchs 27. 8. 2012, OperaPlus )

 


 

opera plus Leoncavallo – Pagliacci (Komedianti) ND Praha
Přesvědčivě využil menší prostor partu Neddina milence Silvia Jiří Brückler. Podobně jako v dřívějších inscenacích v Liberci a na Otáčivém hledišti českokrumlového zámku uplatnil své mládí, elegantní vzhled a nosnou kantilénu.
( Helena Havlíková, 19. 6. 2012, Lidové noviny, OperaPlus )

 


 

opera plus   Leoncavallo – Pagliacci (Komedianti) ND Praha
Skvělou vizáží a inteligentním hudebním projevem se blýsknul mladý barytonista Jiří Brückler (Silvio)…
( Svatava Barančicová, 15. 6. 2012, OperaPlus )

 


 

opera plus   Leoncavallo – Pagliacci (Komedianti), Jihočeské divadlo ČB
Dílo má na jihu Čech i řadu dalších dobrých interpretů. V popředí reprízy stál Silvio Jiřího Brücklera. Barevný, příkladně na výškách krytý, nosný baryton, jevištně příjemně přirozený.
( Jiří Fuchs,  6. 3. 2012, OperaPlus )

 


  

Český Krumlov   Leoncavallo – Pagliacci (Komedianti) with José Cura,  MHF Český Krumlov
V roli Silvia překvapil Jiří Brückler, mladý barytonista působící na předních českých scénách, který je velkým příslibem tohoto pěveckého oboru do budoucna.
(Lucie Johanovská,  8 . 8. 2011, Blog MHF Český Krumlov )

 


 

opera plus   Leoncavallo – Pagliacci (Komedianti) with José Cura,  MHF Český Krumlov
Silvio je v podání Jiřího Brücklera výstižným kontrastem ke Caniovi i Toniovi – mladý, krásný, v béžovém obleku s vestou elegantní  - a s báječnou kantilénou. Jeho milostný duet s Neddou tak patřil k hudebním vrcholům premiéry.
( Helena Havlíková, 8. 8. 2011, Lidové noviny, OperaPlus )

 


 

opera plus

Leoncavallo – Pagliacci (Komedianti), Divadlo F. X. Šaldy Liberec
…pozoruhodný hlas krásné barvy nabídl Jiří Brückler jako Silvio.
(26. 10. 2009 Redakce OperyPlus )

  

 

 

 

2018  Jiří Brückler, baritone - official website