Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/bruckler.eu/bruckler.eu/templates/sollialite2/slideshow.php on line 18
image1
image2
image3
image4
image5

Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/bruckler.eu/bruckler.eu/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Biografie


 
 
Sólista opery Národního divadla.

New 2 1920

Narozen v Liberci roku 1984.

Na Pražské konzervatoři studoval zpěv pod vedením prof. Jiřího Kotouče a od roku 2008 pokračoval ve studiích na HAMU v Praze u prof. Romana Janála. Od roku 2004 hostoval ve Státní Opeře Praha v operách Rusalka (A. Dvořák), Turandot (G. Puccini) a od sezóny 2010/2011 v operách Rigoletto (G. Verdi) a Carmen (G. Bizet). V divadle F. X. Šaldy v Liberci zpíval Silvia v opeře Komedianti (R. Leoncavallo) a Moralese v opeře Carmen (G. Bizet). Za roli Silvia byl zařazen do širší nominace na cenu Thalie za rok 2009. Je vítězem Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. V létě 2011 a 2012 ztvárnil roli Silvia, v opeře Komedianti (R. Leoncavallo) pro MHF Český Krumlov po boku Josého Cury v roli Cania.

Od sezony 2011/2012 je sólistou Státní opery Praha a Národního divadla v Praze. Zpívá zde role, jako Rodrigo v Donu Carlovi (G. Verdi), Figaro v Lazebníkovi Sevilském a Dandiniho v opeře Popelka (G. Rossini), Hrabě Almaviva ve Figarově svatbě (W.A. Mozart), Silvio v opeře Komedianti (R. Lencavallo), Papageno v Kouzelné flétně (W. A. Mozart), Ping v Turandot (G. Puccini), Adolf v opeře Jakobín (A. Dvořák), Harašta v Lišce Bystroušce (L. Janáček), Don Juan / Brahmín/ Čekunov v opeře Z mrtvého domu (L. Janáček), Henry Cuffe v opeře Gloriana (B. Britten), a mnoho dalších.

Za roli Rodriga v opeře Don Carlo byl nominován na cenu Thálie za rok 2013. V Divadle J.K. Tyla v Plzni zpívá roli Franka v opeře Edgar (G.Puccini), Silvia (R.Leoncavallo - Komedianti), Pseudola (B. Martinů - Voják a tanečnice).

V květnu 2014 zpíval roli Lovce a Hajného v opeře Rusalka (A. Dvořák) pro turné Budapešťského festivaloého orchestru (dirigent Iván Fischer) a také pro Mezinárodní hudební festival Český Krumlov.

 

aktualizace duben 2014

2018  Jiří Brückler, baritone - official website